تعداد
عنوان
قیمت
سبد خرید شما خالی است.
اخبار و مقالات
  • 14
  • 976 مرتبه
برای دنیای امروز

برای دنیای امروز

21/10/1399

با قابلیت شیر یا خط آنلاین گوگل آشنا شوید!

بسیاری از افراد وقتی بر سر دوراهی می‌مانند اقدام به پرتاب سکه و شیر یا خط می‌کنند. تفریحی ساده و جذاب که گفته می‌شود از زمان قاجار در ایران مرسوم بوده است.

محبوبیت سکه انداختن در دنیا به حدی است که حتی در بازی فوتبال سکه مخصوص به منظور تعیین مالکیت توپ یا زمین در ابتدای بازی توسط داور بین دو کاپیتان تیم‌ها انجام می‌شود.با این حال امروزه به دلیل کمتر در دسترس بودن سکه خیلی کم شاهد سکه انداختن هستیم. هرچند هنوز هم مثال سکه انداختن یکی از اصلی‌ترین نمونه سوال‌های درس آمار و احتمالات است!

ولی فراموش نکنید اکنون در قرن بیست و یکم به سر می‌بریم و حتی اگر سکه نیز در دسترس نباشد باز هم می‌توانیم به صورت آنلاین شیر یا خط کنیم. بله تعجب نکنید. گوگل، غول جستجوی دنیا قابلیتی دارد که امکان شیر یا خط آنلاین را فراهم آورده است. بدین منظور کافی است به انگلیسی عبارت Flip a Coin یا Coin Flip و یا به فارسی عبارت “شیر یا خط” را در نوار جستجوی گوگل بنویسم و دکمه اینتر یا سرچ را بزنیم.

 

با این کار کادری نمایش داده می‌شود که تصویری انیمیشنی از یک سکه در مرکز آن نقش بسته است و با کلیک بر روی آن شروع به چرخش کرده و سپس بر روی یک رو خواهد ایستاد که اگر سمت صورت باشد به معنا شیر یا Heads (سر) و اگر به سمت مشعل باشد به معنای خط یا Tails (نوشته) است. برای تکرار پرتاب نیز می‌توانید بر روی عبارت Flip Again کلیک کنید تا مجدد سکه به چرخش دربیاد. در گالری زیر می‌توانید تصاویر آن را ببینید.